HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Umowa podpisana! Rusza budowa parkingu przy Palmiarni

Ma mieć dokładnie 407 miejsc, w tym 363 na trzech kondygnacjach. Do tego trzy stanowiska postojowe dla autobusów i pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Ogółem ma mieć 13 metrów wysokości. Tak jak informowaliśmy, 10 maja ma ruszyć budowa wielopoziomowego parkingu, który zlokalizowany jest na placu przy Palmiarni.

Dziś doszło do podpisania umowy pomiędzy prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim a dyrektorem warszawskiej firmy Budimex odpowiedzialnej za realizację umowy – Andrzejem Schmalenbergiem.   – Parking dużo zmieni w mieście – mówi prezydent Janusz Kubicki:

Taki parking powinien choć trochę nam odciążyć centrum miasta. Mieszkańcy wybierali elementy  związane z elewacją i przestrzenią rekreacyjną. 

Na dachu parkingu planowana jest strefa rekreacyjna z placem zabaw i torem do jazdy. Prace mają ruszyć 10 maja i zakończyć się za półtora roku. Inwestycja pochłonie prawie 30 milionów złotych. O szczegóły pytamy również dyrektora firmy Andrzeja Schmalenberga.

Parking będzie z konstrukcji żelbetonowej i z osłon ażurowych. W ciągu miesiąca powinniśmy być zorganizowani i wejść z robotami ziemnymi.

Wizualizacja obiektu:

parking przy Palmiarni 1
parking przy Palmiarni 2
parking przy Palmiarni 3
parking przy Palmiarni 4

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: