ZIELONA GÓRA:

Rusza akcja rozdawania maseczek wśród zielonogórzan!

Już dziś o godzinie 16 rozpocznie się dystrybucja jednorazowych maseczek na terenie Zielonej Góry. Przypomnijmy – do naszego miasta dotarło ich w sumie 566 tysięcy sztuk. Oznacza to, że na jednego mieszkańca przypada około 4 osłon. 

Maseczki będą rozdawane w 46 mobilnych oraz stacjonarnych punktach na terenie całego miasta. Logistyczną stroną ich dystrybucji pokieruje Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra. Zanim jednak wybierzemy się po środki ochrony osobistej, warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad obowiązujących w pandemicznej rzeczywistości.

Prosimy o zgłaszanie się do punktów dystrybucji maseczek osoby z założoną maseczką. Osoby takie powinny znajdować się w odstępie społecznym, około 2 metrów. W kolejce do tego punktu. Prosimy też, żeby po maseczki zgłaszały się osoby zdrowe. Aby zminimalizować ewentualne przekazanie wirusa osobom trzecim. Nie chcemy, żeby ta akcja mogła spowodować zachorowanie mieszkańców.

Mapę miejsc, w których pojawią się punkty z bezpłatnymi maseczkami, znajdziecie na stronie zielonogórskiego magistratu. Start akcji o godzinie 16.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: