ZIELONA GÓRA:

Rusza Akademia Równości i Różnorodności w Zielonej Górze

– To moje oczko w głowie – mówi o projekcie Akademii Równości i Różnorodności w Zielonej Górze Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem. To projekt antydyskryminacyjny, którego konieczność – zdaniem radnego – wzmogła jeszcze pandemia koronawirusa.

W tym tygodniu zakończyła się rekrutacja wśród zielonogórskich nauczycieli i w ten weekend nastąpi start szkolenia. W pierwszej edycji z projektu skorzysta dwudziestu nauczycieli. Jakie problemy pojawiły się w szkołach po pandemii?

Badania mówią o tym, że najczęstszym powodem dyskryminacji w szkołach jest ubóstwo, kolejnym jest orientacja seksualna, a kolejne dotyczą pochodzenia i koloru skóry.

Zielona Góra będzie drugim miastem po Poznaniu, w którym będzie działać Akademia Równości i Różnorodności. Organizuje go poznańska fundacja „Motylarnia”. – Chcemy dać nauczycielom kompetencje, jak mają radzić sobie z dyskryminacją – podkreśla radny Czeszyk.

Wyszkolimy sobie dwudziestu specjalistów, jeśli chodzi o działania antydyskryminacyjne. Ten projekt jest dwustopniowy. Chodzi o danie ludziom kompetencji. Jak rozmawiam z nauczycielami, to pojawia się słowo “nareszcie”.

Pierwsze warsztaty już jutro. Będą one dotyczyć aktywnych technik pracy z grupą w kontekście problematyki dyskryminacji i przemocy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: