ZIELONA GÓRA:

Różne kultury, jedna firma. Jak się dogadać? O tym na najnowszym TechKlubie

TechKlub, czyli cykliczne spotkania dla organizacji pozarządowych i biznesu, łączą w sobie możliwość poznawania nowych osób, jak i zdobywanie umiejętności technologicznych. Piąte z nich będzie poświęcone współpracy w środowisku międzykulturowym.

Nierzadko zdarza się, że w firmie czy organizacji pracują ludzie różnych narodowości i kultur. Warto więc wiedzieć, jak porozumiewać się z nimi bez barier i z szacunkiem.

Migracja za pracą jest dość duża. Sami zauważamy w Zielonej Górze i generalnie w Polsce, że jest dużo obcokrajowców. Trzeba wiedzieć, jak się z nimi komunikować, współpracować. Dlatego, że na etapie formowania się zespołów, zarówno w organizacjach, jak i biznesie, bardzo ważna jest komunikacja, szacunek do drugiego człowieka w szerokim tego słowa znaczeniu, żeby nie popełnić jakiegoś faux pas już na początku naszej współpracy.Agnieszka Mikołajska, koordynatorka TechKlubu

Spotkanie poprowadzi kulturoznawczyni, dr Maria Ochwat. Jest dziennikarką, PR-owcem, współpracowała z wieloma uczelniami i organizacjami pozarządowymi.

Była w Bangkoku, w Hiszpanii, pracowała w Portugalii, również w Danii, Irlandii, we Włoszech. Generalnie ma bardzo bogate CV zawodowe i jest osobą bardzo kompetentną, która w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób może sprzedać swoją wiedzę. Wiem, bo miałam z nią do czynienia między innymi podczas moich studiów z psychologii zarządzania.Agnieszka Mikołajska

Spotkanie z serii TechKlub na temat komunikacji międzykulturowej – jutro, 12 kwietnia o 17:00 w mediatece Góra Mediów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00