ZIELONA GÓRA:

Rosja to nie tylko futbol, ale i rock and roll! Przekonamy się w hali CRS!

Rock and roll akrobatyczny w Zielonej Górze ma wysoką rangę. Mistrzostwo w tej dyscyplinie osiągnęli tancerze miejscowego klubu Mega Dance – Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło, zwycięzcy igrzysk sportów nieolimpijskich. Prestiż rock and rolla akrobatycznego dodatkowo zwiększą zawody – Mistrzostwa Europy i Puchar Świata.

To spore wydarzenie, ponieważ do tej pory turniej nie rozgrywał się we wszystkich kategoriach. Puchar Świata będzie rozegrany w sześciu, a Mistrzostwa Europy – w dwóch. Różni je oczywiście wiek zawodników i trudność układów tanecznych.

Podział na wiek to młodzicy, juniorzy, a później B klasa i A klasa. A klasa to ta kategoria, gdzie tańczą Ania i Jacek – kategoria najstarsza, w której wykonuje się ekstremalne elementy akrobatyczne. Są jeszcze bardzo widowiskowe kategorie formacji. Będą formacje dziewcząt – młodsze grupy i ladies (tak to u nas się nazywa), czyli grupy około 16 dziewcząt. Mamy jeszcze formacje par. To będą juniorów. W Zielonej Górze mamy jedną taką formację, która trzy miesiące temu zdobyła Mistrzostwo Polski. Teraz będzie walczyć w Mistrzostwach Europy. No i najfajniejsza kategoria – formacje zawodowe.Bartłomiej Kobylański, klub Mega Dance

W zawodach wezmą udział tancerze z Indii, Stanów Zjednoczonych, Australii czy Rosji. Ostatni z krajów wystawia sporą, bo kilkusetosobową grupę zawodników.

Rosja przyjedzie chyba w grupie 300, 400 osób, także oni są mocni. Autokarami i samolotami dotrze wielka grupa z Moskwy czy też Petersburga.Bartłomiej Kobylański

Organizatorzy przewidują, że łącznie w turniejach weźmie udział 1500 zawodników z 30 krajów. Mistrzostwa Europy i Puchar Świata odbędą się 23 i 24 czerwca na zielonogórskiej hali CRS. Przewidzianych jest kilka niespodzianek, a rąbka tajemnicy odsłoniliśmy w całości wywiadu.

Bartłomiej Kobylański

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: