ZIELONA GÓRA:

Rok temu ruszył Zielonogórski Rower Miejski. Czas na podsumowanie

Minął prawie rok od uruchomienia Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Jest to jedyny system wypożyczania miejskich jednośladów w województwie lubuskim. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się na początku swojego funkcjonowania. A jak jest teraz?

W momencie, gdy uruchomiono system, w Zielonej Górze było dostępnych 360 rowerów w 36 stacjach. Obecnie jest to 400 jednośladów w 40 stacjach. – Rowery znakomicie przyjęły się w mieście – stwierdza Aleksandra Myczkowska-Utrata z działu komunikacji firmy Nextbike Polska, operatora systemu rowerów miejskich.

Od inaguracji systemu w 2018 roku niemal 29 tysięcy zielonogórzan skorzystało z rowerów już blisko 450 tysięcy razy. Najwiecej wypożyczeń w tym sezonie odnotowaliśmy 8 kwietnia – aż 2 368 wynajmów. Użytkownicy do tej pory byli najbardziej aktywni w czerwcu – skorzystali z rowerów prawie 57 tysięcy razy.Aleksandra Myczkowska-Utrata

Jeśli chodzi o dalsze powiększanie liczby stacji, decyzja pozostaje po stronie miasta.

Tym, co przeszkadza użytkownikom rowerów, są awarie. Firma zapewnia jednak, że przeglądy techniczne rowerów są wykonywane na bieżąco.

Wyłapujemy uszkodzone rowery podczas procesu relokacji lub dzięki zgłoszeniom użytkowników. W przypadku usterek przeważają standardowe naprawy eksploatacyjne, jak wymiana dętek, dzwonków czy oświetlenia. Każdy rower, nawet jeżeli nie ma zgłoszonej usterki, przynajmniej raz w miesiącu trafia do serwisu na przegląd. Dodatkowo w trakcie relokowania rowerów jednoślady są sprawdzane pod kątem sprawności.Aleksandra Myczkowska-Utrata

W tym sezonie z rowerów miejskich w Zielonej Górze będziemy mogli korzystać jeszcze do listopada. Przypomnijmy, że pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Za wypożyczenie, które trwa od 21 minut do godziny, zapłacimy 2 złote, a powyżej tego czasu – 4 złote. Opłaty sumują się.

Aby korzystać z rowerów, musimy mieć założone konto w systemie. Można to zrobić poprzez aplikację Nextbike w smartfonie lub stronę Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: