ZIELONA GÓRA:

Rok szkolny radosny dla wszystkich. Caritas rozpoczyna zbiórkę przyborów

Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. O tym, że niełatwo jest skompletować wyprawkę, rodziców nie trzeba przekonywać. Zakup plecaka, przyborów i stroju na WF przekracza czasem możliwości finansowe. Dzieci i młodzież z najuboższych rodzin wspomaga Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W kilkudziesięciu sklepach i marketach w całej diecezji odbędzie się zbiórka pod hasłem „Z uśmiechem do szkoły”.

Zachęcamy, by wrzucać najdrobniejsze rzeczy – choćby paczkę ołówków, kredek czy zeszyt. Każdy ten artykuł zbiera się na to, że będziemy mogli przygotować jak najwięcej wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z naszej diecezji. Oprócz tego nasza Caritas zakupiła 1000 sztuk plecaków ze środków z akcji „1% podatku – 100% serca”.Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

W tym roku Caritas nie będzie organizować festynu, na którym rozda plecaki dzieciom. Za to, aby trafiły one do potrzebujących, będą odpowiadać Parafialne Zespoły Caritas. Część darów pojechała także na Ukrainę, do organizacji Caritas Spes.

W tym roku festyn nie będzie organizowany, ponieważ będziemy obchodzić dość duże uroczystości diecezjalne w związku z akcją „Kromka Chleba”. Plecaki już zostały przekazane do parafii i Parafialnych Zespołów Caritas po to, aby w najbliższy weekend po przeprowadzonej zbiórce można było je doposażyć i przekazać podopiecznym.Anna Maria Fedurek

Zbiórka artykułów szkolnych podczas akcji „Z uśmiechem do szkoły” odbędzie się w piątek i sobotę, 23 i 24 sierpnia. Dary będzie można również przynieść do biura Caritas przy ulicy Bema lub w niedzielę, 25 sierpnia do swojej parafii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: