ZIELONA GÓRA:

Rodzicu! Ta wiedza może ci się przydać

Aktywny Tata Aktywna Mama – w skrócie ATAM, to projekt skierowany do rodziców, którzy chcą się rozwijać nie tylko jako opiekunowie swoich dzieci, ale także nie chcą tracić kontaktu z rynkiem pracy i dbaniem o samorozwój.

– To powiązanie rozwoju nas jako rodziców i nas jako osób, które chcą nadal myśleć o sobie – mówi Sylwia Stadnik z Fundacji Innowacyjny Klub Rodzica, który organizuje cykl spotkań i warsztatów „ATAM”.

Kiedyś, w czasach naszych rodziców czy dziadków, wiedzę czerpało się z rodziny, z własnego podwórka. W obecnych czasach tej wiedzy jest mnóstwo. Mnóstwo książek, audycji, w których każdy mówi swoje zdanie, przekazuje swoją wiedzę. My do projektu ATAM zapraszamy specjalistów, którzy poniekąd są zgodni z naszymi nurtami, które są nam bliskie. Chcemy dać takie narzędzia, żeby móc skonsultować, przegadać pewne tematy z odpowiednim specjalistą, nie tylko przeczytać, nie tylko przesłuchać. Obcować z ludźmi, którzy mają wiedzę na dany temat.Sylwia Stadnik

Pierwsze spotkania w ramach „ATAM” już się odbyły. Rodzice w czerwcu rozmawiali m.in. na temat udzielania pierwszej pomocy, zbilansowanej diety i zdrowego żywienia, jak również o zarządzaniu czasem w rodzinie. Zakres tematów jest szeroki, dziś i w czwartek kolejne spotkania.

Dzisiaj o 17:00 odbędzie się się spotkanie zatytułowane: “Ja się nie chwalę, ja mam talent”. Będzie o naszych talentach, o potencjale, który drzemie w każdym z nas. Trzeba to tylko dostrzec. W czwartek mamy spotkania o potrzebach. O tym, że każdy ma potrzeby, o których warto rozmawiać, które warto zaspokajać, bo nagromadzenie się tych potrzeb często powoduje konflikty.Sylwia Stadnik

Warsztaty, które odbywają się w siedzibie fundacji przy ul. Jaskółczej są bezpłatne, obowiązują jednak na nie zapisy. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie atam.org.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X