SPORT:ZIELONA GÓRA:

Reprezentacyjny tenis ponownie w Zielonej Górze

Polska – Czechy w tenisie znów w Zielonej Górze? Tak, ale tym razem w rywalizacji dzieci do lat dwunastu.  Spotkanie najbardziej utalentowanych adeptów tenisa z obu krajów rozpocznie się w kolejny poniedziałek, 31 stycznia.

O kooperacji polsko-czeskiej w tenisie, jak również o samym meczu mówi Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Polski Związek Tenisowy nawiązał szeroką współpracę z jedną z najlepszych federacji na świecie – czeską. Pierwszym elementem współpracy był mecz towarzyski dorosłych reprezentacji w Zielonej Górze. Kolejnym była zapowiedź wspólnych cyklu turniejów młodzieżowych. One są zaplanowane. A teraz zaplanowaliśmy mecz naszych najmłodszych zawodników do 12 lat.

Rywalizacja odbędzie się w hali tenisowo-lekkoatletycznej przy ul. Sulechowskiej.

Zielona Góra staje się takim centrum współpracy polsko-czeskiej. To fantastyczny pomysł, ponieważ nasi młodzi zawodnicy będą mogli sprawdzić się ze swoimi rówieśnikami z Czech, którzy stanowią czołówkę światową. To będzie możliwość też dla zielonogórskich dzieci i klubów do obejrzenia takiego pojedynku i swoich rówieśników. To będzie również dobry materiał szkoleniowy dla miejscowych trenerów.

W gronie powołanych reprezentantów Polski nie ma zielonogórzan.

To są najzdolniejsi polscy tenisiści. Niestety nie ma wśród nich zielonogórzan. W naszym lubuskim tenisie jest w szkoleniu regres. Mam nadzieję, że tego typu imprezy spowodują, że my też ruszymy tutaj z konkretną pracą. Młodzieży przecież u nas nie brakuje, obiekty są piękne. 

Początek zmagań w poniedziałek, w południe.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X