SPORT:ZIELONA GÓRA:

Reprezentacyjna siatkówka w CRS: Kapitalne otwarcie Polek!

W Zielonej Górze rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy do lat 21 w siatkówce kobiet. Reprezentantki Polski w pierwszym meczu pewnie pokonały Czeszki 3:0.

Biało-czerwone rozkręcały się z seta na set. Pierwsza partia była najbardziej wyrównana. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka wygrały 25:22. Kolejne partie od początku przebiegały pod dyktando gospodyń. Polki drugiego seta wygrały do 18, trzeciego do 14. Mecz ocenia Julita Piasecka, jedna z przyjmujących polskiego zespołu.

Ten pierwszy set to było takie wprowadzenie do gry dla nas. Miałyśmy mało czasu na przygotowanie do tego turnieju, każda przyjeżdżała w innym czasie. Fajnie, że wygrałyśmy 3:0. Z każdym setem nasza pewność była większa i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych meczach.

We wcześniejszym meczu Ukrainki pokonały Węgierki 3:1. Te drugie będą rywalkami biało-czerwonych w piątek. Z Ukrainą zagramy w sobotę. Trener Bartłomiej Piekarczyk ocenia mecz otwarcia swoich podopiecznych. Apeluje też o koncentrację w kolejnych spotkaniach.

Cieszymy się wyniku, wymarzony początek dla nas, ale mamy nad czym pracować. Wynik, gra i zaangażowanie cieszy. (…) Byliśmy spokojni, ale bardzo czujni, bo też nie mieliśmy za wiele materiału o Czeszkach. Nie można lekceważyć żadnego przeciwnika, ale też znamy swoją wartość.

Piątkowy mecz Polska – Węgry o 19:00. Wcześniej, o 16:00 Ukraina zagra z Czechami. Bezpośredni awans na lipcowe ME we Włoszech wywalczy zwycięzca turnieju oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc wszystkich zmagań kwalifikacyjnych.