KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Remontów w „Norwidzie” ciąg dalszy. Biblioteka odnowi magazyny

Ćwierć miliona złotych otrzymała biblioteka Norwida na trzeci etap remontu magazynu. Będzie to kontynuacja dotychczasowych prac na czwartym i piątym piętrze budynku przy al. Wojska Polskiego.

Tym razem biblioteka wymieni windę towarową, odnowi pomieszczenie magazynu i zakupi dwustronne regały na książki.

Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 250 tysięcy złotych na realizację projektu modernizacyjnego. W tym roku planujemy wymienić windę towarową, wykonać roboty remontowo-budowlane w przestrzeni piątego piętra, które do tej pory nie zostały objęte modernizacją. Planowany jest także uzupełniający zakup ergonomicznych, dwustronnych, stacjonarnych regałów na książki – zarówno do magazynu znajdującego się na czwartym, jak i na piątym piętrze.Anna Urbańska, specjalistka ds. public relations biblioteki Norwida
mat.prasowe

Biblioteka zabezpieczyła również środki na wkład własny do remontu. To ponad 60 tysięcy złotych. Ogółem modernizacja będzie więc kosztować ponad 300 tysięcy złotych.

Dzięki poprzednim remontom w 2018 i 2019 roku w „Norwidzie” pojawiły się nowe, przesuwane regały na książki. Odnowione zostały też pomieszczenia, w których pracują osoby z Działu Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: