ZIELONA GÓRA:

Remiza OSP w Suchej będzie rozbudowana. Skorzysta na tym młodzież

Kolejna remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Nowe Miasto będzie zmodernizowana. W urzędzie miasta podpisana została umowa na rozbudowę remizy OSP w Suchej. Prace będą sfinansowane całkowicie ze środków miasta.

Modernizacja budynku straży w Suchej jest konieczna, ponieważ niebawem OSP otrzyma nowy sprzęt.

Chcemy zakupić w przyszłym roku nowy samochód dla tej jednostki, a obiekt nie spełnia kryteriów co do wielkości. Ponadto OSP Sucha ma bardzo dużą grupę Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jest tam kilkadziesiąt dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że sołectwo Sucha się rozwija, dzieci i młodzieży przybywa. W związku z tym modernizacja będzie zrealizowana również pod tym kątem, żeby młodzież i dzieci mogły się spotykać w ramach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.Waldemar Michałowski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta

Słowa Waldemara Michałowskiego potwierdza Mateusz Makowski, naczelnik OSP Sucha.

Inwestycja w osiedle Złote Piaski przyniosła nam wielu mieszkańców, którzy garną się do OSP. Na dziś remiza jest więc za mała na pomieszczenie wszystkiego. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze są jednymi z największych w regionie, więc i tej naszej młodzieżówki nie mamy gdzie pomieścić. Mam nadzieję, że po realizacji projektu wszystko się zmieni.Mateusz Makowski

W dobudowanej części remizy znajdzie się garaż. Dzięki modernizacji budynek zyska 180 metrów kwadratowych powierzchni. Łącznie będzie miał prawie 1000 metrów kwadratowych.

Na terenie Zielonej Góry znajduje się siedem remiz Ochotniczej Straży Pożarnej. W ciągu ostatnich czterech lat odnowione zostały siedziby straży w Starym Kisielinie i Ochli.

Nowa remiza dla OSP w Suchej ma być gotowa 15 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: