ZIELONA GÓRA:

Rekordzista Polski w „kręceniu licznika” jest w… Lubuskiem

Polacy kręcą na potęgę! Takie są wyniki policyjnych kontroli dotyczące faktycznego stanu licznika w samochodach. To przestępstwo zagrożone nawet karą więzienia do 5 lat.

Od 1 stycznia w centralnej ewidencji pojazdów są gromadzone dane o wymianie licznika w samochodzie. Właściciel auta ma dwa tygodnie na to, aby zgłosić wymianę.

Rzeczywiście, od 1 stycznia wszedł w życie artykuł w kodeksie karnym, który mówi o tym, że jeżeli na liczniku nie ma zgodności z tym, co było w centralnej ewidencji pojazdów, jest domniemanie przestępstwa, tzw. “przekręcenia licznika”, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Słyszymy w mediach, że kontroli jest bardzo dużo i bardzo dużo tych przekręconych liczników jest ujawnianych.podinsp. Małgorzata Barska, KMP w Zielonej Górze

W Krośnie Odrzańskim policjanci skontrolowali samochód, w którym licznik przekręcono o prawie… milion kilometrów. – To chyba rekord kraju – przyznaje podinsp. Barska.

Policja przypomina, aby dokładnie sprawdzać stan licznika, który został wpisany przez diagnostę na stacji kontroli pojazdów.

Przy corocznym sprawdzaniu stanu technicznego samochodu można się pomylić. Diagnosta omyłkowo może przestawić cyfry, dlatego zachęcamy, aby sprawdzać, co zostało wpisane. Wszystko po to, żeby uniknąć później nieprzyjemności.podinsp. Małgorzata Barska, KMP w Zielonej Górze

W Zielonej Górze, w styczniu policjanci stwierdzili jedenaście przestępstw, w których doszło do przekręcenia licznika. Najwięcej o 20 tys. km.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: