UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Rehabilitacja zielonogórzan znów będzie możliwa. Szpital ma nowe sale i sprzęt

Szpital Uniwersytecki może znów przyjmować pacjentów skierowanych na ambulatoryjne zabiegi rehabilitacyjne. Po półrocznej przerwie, spowodowanej pandemią, ponownie otworzył Zakład Rehabilitacji. Na dodatek ma nowe pomieszczenia i nowy sprzęt.

Nowe sale do rehabilitacji mieszczą się przy ulicy Podgórnej, w sąsiedztwie poradni przyszpitalnych. Dzięki temu, że działają niezależnie od Zakładu Rehabilitacji przy oddziale neurologii, zwiększają bezpieczeństwo pacjentów w dobie pandemii.

Mieliśmy miejsce na rehabilitację dzienną, ale w bezpośrednim kontakcie z oddziałem rehabilitacji, z oddziałem neurologii. Co w momencie, gdy zostały odblokowane ośrodki rehabilitacji, było dla nas o tyle problemem, że trudno było zapanować nad przychodzącymi tam pacjentami, żeby nie było jakiegoś kontaktu z oddziałami. Dlatego staraliśmy się uruchamiać tam rehabilitację dzienną w bardzo ograniczony sposób, wiedząc, że niesie to ze sobą pewne niebezpieczeństwo dla funkcjonowania szpitala. Teraz będziemy mogli to robić w sposób oddzielony.

Nowa część Zakładu Rehabilitacji zacznie działać za około 2-3 tygodnie.

Obiekt ten będzie spełniał i spełnia najwyższe standardy terapeutyczne. Będziemy tutaj prowadzili terapię ambulatoryjną pacjentów, mieszkańców Zielonej Góry. Będzie to kompleksowa fizjoterapia. Jesteśmy w trakcie realizacji dużego programu profilaktyki i ochrony zdrowia dla mieszkańców, jeśli chodzi o narząd ruchu. Ten obiekt zamknie nam cały kompleks terapeutyczny: oddział, rehabilitację domową i rehabilitację ambulatoryjną.

Modernizacja szpitalnych pomieszczeń na potrzeby Zakładu Rehabilitacji kosztowała milion 400 tysięcy złotych. Ponad 400 tysięcy pochodziło z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprzęt do sal rehabilitacyjnych dostarczyła firma Expondo. Przekazała łóżka do terapii, zestaw urządzeń biurowych i mebli.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X