ZIELONA GÓRA:

Recepta Elżbiety Polak: Pomoc przedsiębiorcom, a nie festyny

Jak podkreślił gość Radia Index, zielonogórzanom potrzebna jest merytoryczna debata. – Festyny i imprezy to populistyczne podejście do sprawy – twierdzi Elżbieta Polak. Jej receptą na sukces miasta jest pomoc małym i mikro-przedsiębiorcom.

Wicemarszałek województwa cieszy się również z wykorzystania unijnych środków. Lubuskie wciąż znajduje się w czołówce województw, które najlepiej wydają pieniądze. – Jesteśmy brani już pod uwagę w podziale krajowej rezerwy wykonania. Na lubuski program, który ma 440 mln  euro wzbogaci się o kolejne pieniądze. Umowy zawarto na poziomie 62,8 proc. Co to oznacza? Po pierwsze – Lubuskie przekroczyło średnią krajową, która wynosi 43,9 proc. A po drugie – wynik ten daje nam pozycję lidera wśród innych województw. Dla porównania – na drugim miejscu jest Wielkopolska z wynikiem 60,6 proc. Trzecią pozycję zajmuje Pomorskie (60,4 proc.). Autorzy opracowania w Monitorze Regionalnym podkreślają również, że w czerwcu największy wzrost procentowy kontraktacji nastąpił w województwie opolskim (o ponad 6,5 p. p. – do 59,3 proc.).

Nadrobić musimy za to w dziedzinie transplantologii. – Niestety województwo lubuskie jest pod tym względem w niechlubnym ogonie – przypomina Elżbieta Polak. – Niedawno podpisaliśmy specjalne porozumienie. Udało się ściągnąć krajowego konsultanta w dziedzinie transplantologii, porozumienie podpisał też biskup Stefan Regmunt. Trzeba pomóc lekarzom zajmującym się przeszczepami. W tym celu zachęcam do rozpropagowania oświadczeń woli.

Całość rozmowy z wicemarszałek Elżbietą Polak znajdziecie poniżej.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X