ZIELONA GÓRA:

RCAK na ferie przygotował grę terenową

#LubGadget to gra terenowa przygotowana przez przedstawicieli Regionalnego Centrum Animacji Kultury, specjalnie na ferie zimowe. Potrzebne są chęci i smartfon.

Gra oficjalnie wystartuje w poniedziałek, 17 stycznia. Jest bezpłatna. O jej zasadach mówi Rafał Bociek z Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

Polega na tym, żeby z pomocą naszej strony, z wykorzystaniem mapy, która tam jest ruszyć w teren, samemu lub rodzinnie. Na mapie znajdować się będą punkty, które potem trzeba odnaleźć w terenie i wykonać zadanie, które jest tam opisane lub zdobyć gadżet, który w danym miejscu się znajduje.

W niektórych miejscach, które odnajdą uczestnicy gry będą czekać gadżety. Gra terenowa ma też zaktywizować turystycznie dzieci i ich rodziny.

W całym regionie, w niektórych miejscach, gdzie ośrodki kultury nie miały gadżetów, są zadania. Liczymy, że uczestnicy ruszą z rodzinami na wycieczki do innych miejscowości. To są punkty ciekawe widokowo, historycznie. Współpracowaliśmy z biurami informacji turystycznych. To jest tak przemyślane, żeby też pozwiedzać.

Więcej o grze terenowej na stronie lub.rcak.pl i w całej rozmowie, która do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00