ZIELONA GÓRA:

Ratusz otworzył się dla dzieci. Za nami III Dziecięca Sesja Rady Miasta

Festyn lotniczy w Przylepie to nie wszystko, co Zielona Góra przygotowała dla swoich najmłodszych mieszkańców. Miasto przedłużyło świętowanie Dnia Dziecka i zaprosiło je do ratusza. Po raz trzeci odbyła się Dziecięca Sesja Rady Miasta.

Mali radni mieli okazję podpatrzeć, jak wyglądają obrady dorosłych przedstawicieli władz Zielonej Góry. Dziecięca sesja przypominała bowiem comiesięczne posiedzenia radnych – najmłodsi zgłaszali swoje wnioski i zadawali pytania, na które odpowiadał prezydent Janusz Kubicki. A tematem spotkania była ochrona środowiska, tereny zielone i wypoczynek w Zielonej Górze.

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w sesji, bo to fajna zabawa. Możemy coś zmienić w swoim mieście, fajnie się pobawić i sprawić, żeby Zielona Góra bardziej tętniła życiem. Moglibyśmy odnowić Ochlę, żeby było tam fajne kąpielisko dla rodzin z dziećmi. Można odnowić Górę Tatrzańską, zrobić tory saneczkowe na zimę. Więcej parkingów, więcej śmietników w mieście czy w lesie.uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze

Na dziecięcej sesji wybrzmiał też pomysł budowy nowych plenerowych siłowni, krytego basenu przy hali CRS oraz pytanie o możliwość ograniczenia wycinki drzew.

Dyskusję dzieci z udziałem prezydenta poprzedziły atrakcje. Uczniowie zielonogórskich szkół zwiedzali ratusz, a także obejrzeli przedstawienie „Kopciuszek”, które przygotowały studentki pedagogiki specjalnej oraz logopedii i języka migowego. Pomagali im wykładowcy – dr Katarzyna Kochan i Grzegorz Hryniewicz.

Zrobiliśmy z tego taki minimusical. Musical oczywiście w cudzysłowie, bo jest to krótka bajka, która trwa około 20 minut. Sama forma musicalowa jest trudna, bo jest taniec, śpiew i gra aktorska. A tu dodatkowo dochodzi tłumaczenie na język migowy, więc dziewczyny miały twardy orzech do zgryzienia, bo musiały wiele zapamiętać. Ale myślę, że się udało i jestem z nich dumny.Grzegorz Hryniewicz

Grzegorz Hryniewicz, który jest także radnym zielonogórskiej rady miasta, dodał, że taka inicjatywa jak dziecięca sesja rady miasta jest bardzo cenna. Pokazuje, że także głos młodego mieszkańca Zielonej Góry jest ważny i wartościowy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X