ZIELONA GÓRA:

Ratusz do remontu? Obecnie trwają prace przy wieży

Co się dzieje przy wieży ratuszowej i czy będzie dostępna dla odwiedzających? – pytała w audycji Prezydent na 96 FM słuchaczka. Samo serce miasta przykryło ostatnio rusztowanie.

Ma to związek z drobnymi pracami, które wymusiły uszkodzenia części tynku. Remonty zabytków zawsze są kosztowne, o czym mówił w Radiu Index Janusz Kubicki.

Pod nadzorem konserwatora zabytków jest to naprawiane. Nie planujemy jej w najbliższym czasie przywrócić dla zwiedzających, ponieważ ten projekt byłby dość kosztowny. Do tej pory nie znalazł akceptacji w budżecie i środków na to. Dbamy o to, żeby ratusz wyglądał poprawnie, choć coraz częściej zauważam, że przed nami remont tej wizytówki miasta. Odwlekany jest ten temat z powodu braku środków. Dla przykładu, sam nadzór konserwatora, pilnowanie przez specjalną firmę, to jest już koszt kilkunastu tysięcy złotych, a mówimy o kawałku wieży.Janusz Kubicki

Przy okazji padło również pytanie o szybę, która znajduje się u stóp ratusza. W zamierzeniu miała eksponować relikty dawnych zabudowań miasta, niestety nie spełnia swojej funkcji i zamiast mury sprzed wieków odsłaniać, skutecznie je zasłania.

Ja bym ją najchętniej zasypał. Pamiętam moją niechęć do tej szyby, pamiętam również nacisk konserwatora zabytków, który twierdził, że to będzie coś fajnego. Jeśli to jest coś fajnego, to sukcesów życzę. Ja bym to zasypał, tam nigdy nic nie widać. Mamy z tym straszny problem. Włożono w to gigantyczne pieniądze.Janusz Kubicki

Cały program do obejrzenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku. Czekamy na wasze opinie i pytania. Dzielcie się nimi, pisząc na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: