ZIELONA GÓRA:

Radny Koalicji Obywatelskiej pomógł w utworzeniu kreatywnego placu dla dzieci

Już nie tylko mieszkańcy osiedla Piastowskiego mogą pochwalić się nowym placem zabaw. Stary plac rekreacyjny na osiedlu Młodzieżowiec został zastąpiony nowoczesną konstrukcją, z której już można korzystać. Zmodernizowany plac zabaw nosi nazwę „Ordowik” i został przekazany do użytku 10 lipca.

Plac zabaw to wspólne działanie mieszkańców osiedla Młodzieżowiec i radnego Koalicji Obywatelskiej, Marcina Pabierowskiego – Pomysł jest wspólny, wraz z przedstawicielami osiedla, wybraliśmy ciekawy zestaw zabawowy dla dzieci. Dzięki tej instalacji dzieci mają możliwość kreatywnie spędzać swój wolny czas – mówi M. Pabierowski i wymienia elementy, jakie powstały na placu przy ul. Objazdowej i Olchowej, są to m.in. ślizgawki, drabinki i pajęczyna.

Pieniądze na realizację działania pochodzą z puli radnego. Dodatkowo Marcin Pabierowski poprosił miasto o piaskownicę, która już się pojawiła, będą także „kiwaki”. Przy okazji utworzenia placu radny zwraca uwagę na konieczność przeprowadzenia podobnych modernizacji. – W mojej ocenie należy zmieniać rekreacje na osiedlach, trzeba ją ożywiać, dlatego jestem zwolennikiem unowocześniania placów zabaw. Szczególnie tych na osiedlach z lat 70-tych i 80-tych. Brakuje tam nie tylko parkingów, ale właśnie nowoczesnej rekreacji dla dzieci i możliwości komfortowego spędzania czasu dla rodziców. Te zestawy przyciągają uwagę dzieci, są ciekawe i podnoszą poziom aktywności fizycznej – komentuje radny i zapowiada dalsze działania w sprawie rekreacji na osiedlach.

Plac zabaw kosztował ok. 23 tys. zł.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: