ZIELONA GÓRA:

Radni jednogłośnie przyjęli oświadczenie o solidarności z mundurowymi na granicy polsko – białoruskiej

To były wyjątkowo szybkie i mało burzliwe obrady rady miasta. Radni jednogłośnie przyjęli specjalne oświadczenie. Jego celem jest okazanie solidarności z pogranicznikami oraz wszystkimi służbami, które dbają o bezpieczeństwo Polaków na polsko-białoruskiej granicy.

Choć nie obyło się bez dyskusji. Na wniosek Koalicji Obywatelskiej wprowadzono kilka poprawek. Mówi Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Apel powinien być rzetelny i spójny. Dlatego wnioskowaliśmy o zmiany, wykreślenie zapisów o prezydencie Białorusi, teraz apel jest kompromisowy.

Radni oraz prezydent Janusz Kubicki byli jednak zgodni w tym, że takie podziękowanie mundurowym się po prostu należy.

Oni strzegą naszych granic w tej trudnej dla Polski sytuacji. Należy im się więc podziękowanie oraz wsparcie w tej służbie. 

Na sali sesyjnej nie zabrakło także przedstawicieli pograniczników oraz innych służb, które dbają o bezpieczeństwo Polaków na wschodniej granicy. Mówi płk Grzegorz Dyrka, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze.

Dziękuję za podjęcie takiej inicjatywy. Myślę, że naszym kolegom, którzy są na granicy, zrobi się także ciepło na sercach. Pamiętajmy, że są tam również mieszkańcy naszego miasta. Nasi bliscy lub znajomi.

Dodajmy, że wniosek o przyjęcie oświadczenia złożył prezydent miasta. Na budynku Urzędu Miasta pojawił się natomiast olbrzymi baner pod hasłem “Zielonogórzanie za mundurem”, który ma pokazać solidarność ze wszystkim służbami stacjonującymi na wschodniej granicy Polski.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00