ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

R. Dowhan: Falubaz? To już historia

– Oceniam ten skład jako taki, który powinien powalczyć o awans – mówi o Falubazie Robert Dowhan, dziś senator, w przeszłości prezes, a obecnie udziałowiec zielonogórskiego klubu.

Choć oficjalnie kontrakty można zawierać 1 listopada, to karty dawno są już rozdane, także w Falubazie. W drużynie zielonogórzan nowymi twarzami będą: Krzysztof Buczkowski, Rohan Tungate i junior Dawid Rempała. Nie będzie Patryka Dudka i Mateja Žagara, ale w klubie zostają m.in. Piotr Protasiewicz i Max Fricke.

Oceniam ten skład pierwszoligowy jako taki, który powinien powalczyć o awans. W sporcie oczywiście nie można zaplanować sukcesu. Na pewno jest to dobry skład, ale zamiast Krzysztofa Buczkowskiego wolałbym Patryka Dudka, który jest ikoną. Władze powinny zrobić, żeby go zatrzymać, ale niestety nie udało się to.

Dowhan wciąż jest mniejszościowym udziałowcem klubu. Na pytanie czy widzi siebie jeszcze aktywnie działającego w zielonogórskim klubie odpowiada przecząco.

Miejsce Falubazu jest w sercu, będę kibicował, ale jeżeli chodzi o zarządzanie, powrót do klubu jest to już historia. Zostawiłem tu wiele lat swojego życia, poświęciłem dużo czasu. Dziś są nowe władze, nowi właściciele niech oni robią, żeby powrócić do świetności Falubazu.

A wy jak oceniacie ten skład Falubazu? Czy jest on w stanie walczyć o powrót do elity? Czekamy na wasze opinie i przypominamy, że okienko transferowe otworzy się 1 listopada i wtedy oficjalnie kluby będą mogły zawierać kontrakty z zawodnikami.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: