ZIELONA GÓRA:

Puszki farby i pędzle w ruch. Seniorzy ubarwiają miasto

Po miesiącach zbiórki przekuwają, a właściwie przemalowują pomysł w czyn. Studentki animacji kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego realizują projekt „Kolorowe myślenie na swoim terenie”. Malowaniem murali chcą połączyć pokolenia.

Pierwszy z murali powstał na terenie Szpitala Wojewódzkiego, od strony ulicy Podgórnej. Wraz z młodzieżą namalowali go seniorzy z Domu Kombatanta. W planach są dwa kolejne malunki tworzone z dziećmi i licealistami.

Natalia Boguszyńska, pomysłodawczyni akcji

Autorem szkicu muralu jest artysta Marek Woźniak. Podkreślił on, że symbolika dzieła będzie dopasowana do ludzi w każdym wieku.

Marek Woźniak, artysta

Akcja wzbudziła duże zainteresowanie starszych osób. Malarstwo nie jest im obce, ale z graffiti niejednokrotnie mają do czynienia po raz pierwszy.

uczestnicy akcji

Uczestnicy projektu liczą na pozytywne reakcje zielonogórzan. Malowidło może być również wsparciem dla pacjentów szpitala.

Krzysztof Dobras, opiekun seniorów z Domu Kombatanta

Przypomnijmy, że projekt “Kolorowe myślenie na swoim terenie” doczekał się realizacji dzięki udanej publicznej zbiórce pieniędzy. Dziesiątki mieszkańców regionu wsparły go za pomocą internetowego serwisu crowdfundingowego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: