HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

PSL proponuje nowych wiceprezydentów Zielonej Góry! Janusz Kubicki: Zgadzam się!

Zielonogórski Konsensus – to propozycja Polskiego Stronnictwa Ludowego, która zakłada podział władzy w magistracie. Ludowcy proponują trzech nowych wiceprezydentów Zielonej Góry.

Po jednym z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ludowcy zaproponowali też, że przewodniczący rady miasta pozostałby w rękach Prawa i Sprawiedliwości. Tę funkcję sprawuje obecnie Piotr Barczak. Przedstawiciele PSL-u podzielili już w swojej propozycji zakres obowiązków. Mówi Mirosław Glaz, wiceprezes zarządu wojewódzkiego partii.

Platforma Obywatelska zajmuje się w urzędzie marszałkowskim gospodarką, inwestycjami, zdrowiem – takie same kompetencje mogłaby mieć osoba skierowana na stanowisko wiceprezydenta. Wiceprezydent z PSL-u mógłby zajmować się kulturą, edukacją, sportem, sprawami społecznymi. Wiceprezydent z Lewicy, który mógłby zajmować się sprawami społecznymi. Przewodniczący rady miasta z PiS-u już jest. Emanacja środowisk politycznych byłaby pełna.

Na propozycję ludowców trzy godziny później jeszcze w trakcie trwania sesji rady miasta odpowiedział prezydent Janusz Kubicki. Włodarz Zielonej Góry przystał na postulaty PSL-u. – Akceptuję je w stu procentach – podkreślił.

Nie widzę żadnego problemu w realizacji ich warunku do zawarcia Lubuskiego Kompromisu. Cieszę się z tego bardzo. Mam nadzieję, że PSL nie wycofa się ze swojej deklaracji poparcia Lubuskiego Kompromisu. Ja jestem gotów spełnić element, o którym oni mówią. Nie widzę żadnych przeciwskazań.

Gospodarz miasta liczy, że już w przyszłym tygodniu mógłby zostać przedstawiony nowy skład zarządu województwa. Przypomnijmy, w myśl Lubuskiego Kompromisu,  zakłada on pozostawienie funkcji marszałka w rękach Koalicji Obywatelskiej, po jednym wicemarszałku z PSL-u i Bezpartyjnych oraz po jednym członku zarządu województwa dla Samorządowego Lubuskiego i PiS-u. – Wówczas ja, dzień później przedstawię nowy skład prezydium Zielonej Góry – zakończył Kubicki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: