ZIELONA GÓRA:

Przyszła wiosna, turyści przychodzą do Visit Zielona Góra

Wiosenna aura skłania nas do wyjścia z domu, chętniej korzystamy też z miejskich atrakcji na świeżym powietrzu. Visit Zielona Góra jest już gotowy na nowy sezon turystyczny.

Tym bardziej, że zainteresowanie naszym miastem już teraz jest odczuwalne, o czym mówił w Radiu Index Hubert Małyszczyk, kierownik informacji turystycznej Visit Zielona Góra.

Biura podróży też uaktywniają się i coraz więcej mamy rezerwacji na maj, czerwiec – to jest taka kulminacja, jeśli chodzi o obsługę grup turystycznych. Mamy kilkadziesiąt zgłoszeń, a będzie jeszcze więcej. W marcu, kwietniu już się to rozpoczyna, później – wiadomo też wakacje, Winobranie, a nawet październik.

Nie słabnie zainteresowanie Bachusikami. Mowa tu o międzypokoleniowym zainteresowaniu.

Już od kilkunastu lat publikujemy nowe wydanie związane z Bachusikami, wydajemy mapę. W kwietniu będzie nowa jej wersja. Okazuje się, że chyba więcej dorośli się tym interesują, oczywiście dzieci też, ale ostatnio widziałem fotografujące się z Bachusikami osoby dorosłe.

Dodajmy, że centrum informacji turystycznej Visit Zielona Góra znajduje się w ratuszu, Palmiarni Zielonogórskiej i w Parku Książęcym Zatonie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00