WAŻNEZIELONA GÓRA:

Przyjdź i porozmawiaj o komunikacji!

Już dziś miasto planuje konsultacje w sprawie komunikacji zbiorowej oraz indywidualnej na terenie Zielonogórsko-Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego. 
Spotkanie adresowane jest do wszystkich, którzy zauważają np. zbyt rzadkie kursowanie autobusów lub brak ścieżek rowerowych. Czemu służyć ma takie spotkanie? O tym wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk.
Chodzi o to, żeby na naszym obszarze funkcjonalnym, powiększonym, w którym mieszka ponad 240 tys. mieszkańców, żeby prawidłowo zorganizować transport i jak najbardziej skupić się na transporcie zbiorowym i w jak najmniejszym na indywidualnym. A jeśli już ma być indywidualny, to żeby był to ruch rowerowy lub pieszy.

Wiceprezydent Zielonej Góry dodaje, że spodziewa się kreatywnej dyskusji z mieszkańcami.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, bo najostrzejsze rozmowy i dyskusje przeprowadziliśmy podczas budowy strategii rozwoju i komunikacji. Dzisiaj chcemy nadać priorytety poszczególnym środkom transportu i szukać ograniczeń indywidualny ruch samochodów osobowych.
Spotkanie, w którym udział mają wziąć prezydent Janusz Kubicki i Adrian Furgalski, prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, rozpocznie się o godzinie 17 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Francuskiej 10 w Zielonej Górze. Przewidywany czas trwania spotkania to trzy godziny.
Dodajmy, że w skład ZNOF wchodzą gminy: Zielona Góra, Nowa Sól, Sulechów, Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Otyń, Świdnica i Zabór.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00