ZIELONA GÓRA:

Przy szpitalu nadal jak na budowie. Co kryje się za rusztowaniami?

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wciąż wygląda jak plac budowy. Z jednej strony trwa termomodernizacja oddziałów, z drugiej budowane jest Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. O postępie prac mówił Tomasz Wróblewski, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Termomodernizacja obejmie wszystkie szpitalne budynki. Wartość całego zadania to ponad 50 milionów złotych, a środki pochodzą głównie z funduszy europejskich.

Ta termomodernizacja polega nie tylko na wymianie elewacji, ale są również przy okazji wymieniane pozostałe instalacje, tak żeby szpital zaoszczędził i na ogrzewaniu, i na prądzie do oświetlania pomieszczeń. Ale też podnosi się komfort dla pacjentów przebywających w szpitalu z uwagi na to, że jest cieplej w budynku. Może nie będzie takiej widocznej zmiany na budynkach od strony Parku Tysiąclecia, ponieważ ten budynek jest zabytkiem, niemniej jednak pozostałe instalacje w tych budynkach zostaną wymienione.

Do końca zmierzają już prace nad oddaniem do użytku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Obiekt ma być gotowy w listopadzie, choć ze względu na epidemię termin może nieco się wydłużyć.

Firma wykonująca inwestycję zgłosiła, że być może nastąpi niewielki poślizg z uwagi właśnie na panującą w naszym kraju epidemię. Takie pismo odbieramy jednak jako coś na wyrost. Planujemy, że zgodnie z terminem szpital zostanie ukończony jeszcze w tym roku i następnie przystąpimy do jego wyposażania.

Zarówno za termomodernizację budynków szpitala, jak i budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka odpowiada jedna firma – Mostostal Zabrze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: