WAŻNEZIELONA GÓRA:

Przy Palmiarni powstaje parking wielopoziomowy, a na dachu plac zabaw [WIDEO]

Jak przebiega budowa parkingu wielopoziomowego przy Palmiarni? Co znajduje się na dachu budynku? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Jak już informowaliśmy, na dachu nowopowstającego parkingu umiejscowiony zostanie plac zabaw dla najmłodszych. Do tego planowane są nasadzenia w taki sposób, aby teren był przyjazny dla oka.

Monika Krajewska z Departamentu Inwestycji Miejskich przy zielonogórskim magistracie opowiada nam o atrakcjach, które powinny ucieszyć szczególnie młodych zielonogórzan.

Teren ten rekreacyjny powstaje na dwóch poziomach. Na pierwszym niższym od strony Podgórnej będzie plac zabaw dla mniejszych dzieci. Na wyższej części są zabawki sprawnościowe, rekreacyjne. Będzie nawierzchnia bezpieczna, do tego zaplanowany jest tor rolkowy. Cały teren jest otoczony zielenią, na dziś wysypany jest substrat glebowy. 

Plac zabaw to jedno. Dla wielu zielonogórzan być może ważniejsze będą same parkingi. Ma być  ponad 400 miejsc. Na jakim etapie jest ich budowa? O tym zielonogórski radny Filip Gryko.

Do zrobienia jest elewacja i kwestia zagospodarowania oraz montaż przestrzeni, bo to jest forma 3D, stalowa konstrukcja z aluminium zewnętrznym i to już niedługo będzie powstawało. 

Zakończenie parkingu wielopoziomowego planowane jest na czerwiec tego roku.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00