ZIELONA GÓRA:

Przetarg na likwidację odpadów w Przylepie unieważniony. Co dalej?

Radna Anita Kucharska-Dziedzic złożyła interpelację do prezydenta miasta w sprawie zabezpieczenia magazynu odpadów niebezpiecznych w Przylepie, a także terminu, kiedy odpady zostaną wywiezione z miejsca, w którym obecnie się znajdują, zagrażając tym samym lokalnej społeczności.

Odpowiedź prezydenta Kubickiego daje lepszy wgląd na obecną sytuację magazynu. – Hala magazynowa, w której magazynowane są odpady niebezpieczne, jest cyklicznie otwierana i sprawdzana przez Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Obiekt jest monitorowany lokalnym systemem monitorowania poprzez ustawienie szeregu kamer monitorujących halę z zewnątrz. Całość jest rejestrowana w lokalnym rejestratorze – informuje prezydent. Dodaje także, że Biuro Ochrony Środowiska dokonało pobrania próby wody z otworu na działce przy ul. Przylep-Zakładowa, w celu stwierdzenia ewentualnych zanieczyszczeń wody i gleby. Opracowane wyniki nie wykazały zagrożenia środowiska.

16 maja miasto ogłosiło także przetarg na likwidację magazynu odpadów niebezpiecznych (o czym informowaliśmy tutaj). Ze względu na brak ofert na realizację zadania postępowanie zostało unieważnione 1 lipca. – W związku z tym, zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych, w celu wyłonienia wykonawcy będziemy prowadzić negocjacje lub ogłosimy kolejny przetarg – czytamy w odpowiedzi prezydenta.

Poniżej pełne zapytanie radnej i odpowiedź prezydenta.

Download (PDF, 173KB)

Download (PDF, 394KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: