KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Przegrali też młodzi koszykarze [WIDEO]

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra w tym sezonie gra w II lidze. Złożona z młodych zawodników drużyna przegrała w sobotę z doświadczonym zespołem BC Obry Kościan 59:97.

Trener Dawid Mazur na każdym kroku podkreśla, że dla jego podopiecznych najważniejsza jest nauka, a nie wyniki. Z meczu z Obrą materiału do analizy jest mnóstwo. Goście dominowali nad młodym zespołem zielonogórzan od początku do końca, powiększając systematycznie przewagę.

Do przerwy Obra prowadziła 14 punktami. Po zmianie stron poprawiła jeszcze skuteczność, zwłaszcza w rzutach z dystansu. W tym elemencie olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów mieli miejscowi. Zastalowcy trafili tylko dwie “trójki” na 27 prób. Obie kolejno Iliana Węgrowskiego i Kacpra Hołysia zostały rzucone w czwartej kwarcie, gdy mecz był już rozstrzygnięty.

Podopieczni Dawida Mazura popełnili też aż 25 strat. Na tle Obry, która świetnie dzieliła się piłką, notując finalnie 28 asyst, blado wypadła też gra w ataku (8 asyst).

Chłopcy widzą, czego im brakuje. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych, przede wszystkim w ofensywie. Zdobywaliśmy punkty, ale trochę z przypadku. Potem narzucali nam kilkanaście “trójek” i morale trochę podupadło.Dawid Mazur, trener Aldemedu SKM-u Zastal Zielona Góra

Już w środę młodzi zielonogórzanie zmierzą się w derbowym meczu z BC Swiss Krono Żary. W następną sobotę podejmą Rycerzy Rydzyna.