ZIELONA GÓRA:

Przedszkole w pałacu? Tak jest w Starym Kisielinie!

Zabawa w króla i królową nigdzie nie będzie bardziej autentyczna! 2 września rozpoczęło swoją działalność w nowym miejscu Miejskie Przedszkole nr 41. Przeniosło się z Nowego do Starego Kisielina, do pałacu przy ul. Pionierów Lubuskich.

Obiekt przeszedł gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Został dostosowany do potrzeb przedszkolaków. – To było wielkie wyzwanie – mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Oświaty w zielonogórskim magistracie.

Widzieliśmy efekty tego, byliśmy na każdym etapie. Do pałacu przynależy sala, którą nazywam widowiskową. Jest też sala kominkowa, którą widzę z choinką na święta. Jest też piękny park, z którego dzieci będą mogły korzystać, gdy będzie sprzyjać temu pogoda.Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Oświaty Urzędu Miasta

Przygotowanie i połączenie części zabytkowej z użytkową dla przedszkolaków kosztowało ponad 1,5 mln zł. W przedszkolu znalazła miejsce setka dzieciaków w czterech oddziałach.

W kolejny piątek, 13 września odbędzie się tam konferencja naukowa połączona z warsztatami. „Edukacja z pasją, czyli w poszukiwaniu styku neuronów” ma odpowiedzieć m.in. na pytanie, jak uczyć efektywnie i z pasją już na etapie przedszkola.

Ta konferencja będzie przyczynkiem do tego, żeby wszyscy dyrektorzy przedszkoli zobaczyli tę placówkę, zobaczyli, że w pałacu można stworzyć przestrzeń dla najmłodszych zielonogórzan. To, co jest niezwykłe w tej konferencji, to otwartość wśród dyrektorów i umiejętność dzielenia się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami. Ta inicjatywa nie wyszła z zewnątrz, od żadnej z firm.Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Oświaty Urzędu Miasta

Organizatorami są miejskie przedszkola nr 18, 19 i 39.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: