ZIELONA GÓRA:

Przedświąteczny nastrój w hali CRS. Stelmet BC i wiele gwiazd zmierzy się z… kolędami

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi wiele akcji dobroczynnych. Tradycją w Zielonej Górze jest gala „Warto jest pomagać”, która odbędzie się już po raz trzynasty.

Jak zawsze, stowarzyszenie „Warto jest pomagać” organizuje tę akcję dla osób potrzebujących funduszy na leczenie i rehabilitację. W tym roku zebrane środki trafią do co najmniej dwóch podopiecznych. Wiadomo, że będzie to dziecko oraz osoba dorosła.

Nieodłącznym elementem imprezy są występy gwiazd – tych dużego formatu, jak i znanych lokalnie. W roli piosenkarzy pojawią się również ci, dla których jest to niecodzienne zajęcie – zawodnicy Stelmetu BC i ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Grzegorz Hryniewicz, reżyser koncertu, zapewnia jednak, że będą mieli szansę dobrze się przygotować.

Zawsze proponuję wszystkim artystom konsultacje. Wielokrotnie zdarzało się, że osoby, które nie śpiewają na co dzień, prosiły o takie konsultacje. Wtedy się z nimi spotykałem, przygotowywałem podkład muzyczny, taką aranżację, jaką zagra później orkiestra. Wspólnie ćwiczyliśmy i efekt był widoczny podczas kolejnej edycji akcji. Muszę przyznać, że te koncerty to niesamowita sprawa. Każda osoba ma swoje emocje i osobowość. Każdy przedstawia dany utwór inaczej niż ktoś by to sobie wyobrażał.Grzegorz Hryniewicz

Poza sportowcami na scenie zaśpiewa m.in. Michał Szpak, Marek Kaliszuk i Natalia Lubrano. Wykonawcom będzie towarzyszyć orkiestra pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego.

W trakcie gali zostaną wręczone statuetki „Lubuski Anioł Roku”. Otrzymają je osoby i instytucje, którym nie jest obojętny los innych ludzi.

Ja uważam, że jeżeli ktoś komuś pomógł, to my powinniśmy podziękować. Tym skromnym podziękowaniem jest statuetka, którą zaprojektowaliśmy. Dodatkowo mamy nagrody ufundowane przez sponsorów.Grzegorz Hryniewicz

Koncert odbędzie się w sobotę, 16 grudnia o godzinie 19:00 w hali CRS przy ulicy Sulechowskiej. Bilety w cenie 60 złotych są dostępne w punktach sprzedaży abilet.pl i na stronie internetowej. Na miejscu wydarzenia będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy. Więcej informacji – na stronie stowarzyszenia „Warto jest pomagać” i w rozmowie.

Godzina Rektorska – 1.12. – Grzegorz Hryniewicz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: