HOTPIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Przedstawiciele lubuskiego PSL i prezes LZPN kreślili wizję na temat piłkarskiego stadionu w Zielonej Górze. “Obiekt na 5-7 tys. osób”

W województwie lubuskim nie ma obiektu, który pozwalałby na granie w II lidze. Ani jednego. Czy w niedalekiej przyszłości taki smutny obraz dotyczący lubuskiej piłki, a wraz z nią również infrastruktury piłkarskiej może się zmienić?

Klub radnych wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego złożył w dokumencie Strategia Województwa Lubuskiego 2030 projekt budowy stadionu piłkarskiego, który spełniałby wymogi PZPN i UEFA. Mowa o obiekcie na terenie Zielonej Góry. W którym miejscu? Propozycje lokalizacji są dwie: w sąsiedztwie obiektów MOSiR przy ul. Sulechowskiej oraz przy Wyspiańskiego. Mówi Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Finalnie mówiliśmy o stadionie na 5-7 tys. osób, z możliwością rozbudowy. Jest projekt i wizualizacja o takich parametrach, ale są tam też koncepcje, że można ten stadion powiększyć.

Obiekt mógłby być modułowo rozbudowywany w zależności od potrzeb i poziomu sportowego, który byłby w Zielonej Górze.

Robert Skowron wspólnie z przedstawicielami PSL informował także o kolejnym naborze na nawadnianie boisk piłkarskich w Zielonej Górze. Program w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem, co podkreślał Zbigniew Kołodziej, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, pomysłodawca programu.

Łatwiej dla samorządów terytorialnych te inwestycje realizować, bo dzięki środkom zewnętrznym łatwiej znaleźć pieniądze na realizacje tego projektu. Kilka lat temu z PROW-u było robione bardzo dużo boisk. Murawy mamy fajne i to jest następny element – nawadnianie boisk. 

Zarząd województwa lubuskiego przeznaczył na ten cel 300 tys. zł. Maksymalna kwota dofinansowania to 30 tys. zł na jeden wniosek. Wsparcie może być na poziomie 50 proc. całej wartości inwestycji. Nabór ruszył dziś (19 kwietnia) i będzie prowadzony do 7 maja. Wnioski mogą składać przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Zobacz więcej
Back to top button
X