LUBUSKIE:TEATRZIELONA GÓRA:

Przedostatni weekend z Lubuskim Latem Teatralnym

„Kamienie w kieszeniach” i „Zielony Gil” to propozycje Lubuskiego Teatru na nadchodzący weekend w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego, które odbywa się nad jeziorem w Dąbiu.

„Kamienie w kieszeniach” to reżyserski debiut Alicji Stasiewicz. To irlandzka komedia, w której dwaj aktorzy – Radosław Walenda i Aleksander Stasiewicz wcielają się, podczas tego spektaklu, w niemal czterdzieści ról. O tym, co ich czeka na scenie mówi Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

Pot cieknie strumieniami, chłopcy przebierają się błyskawicznie w kobiety, starców, młodzież. Ich wyobraźnia nie zna granic, pokazują swój kunszt aktorski. Sztuka opowiada w sposób słodko-gorzki, bardzo dowcipny, z refleksjami na koniec o środowisku filmowym.

„Kamienie w kieszeniach” zobaczymy w sobotę o 21:00, zaś w niedzielę o tej samej godzinie zostanie zaprezentowany „Zielony Gil”. Tu także z reżyserią spektaklu zmierzył się młody aktor naszego teatru – Robert Kuraś.

Zielony Gil to fantastyczna, klasyczna komedia Tirso de Moliny, przepięknie przetłumaczona przez Juliana Tuwima. I tu również reżyserem jest młody aktor, Robert Kuraś. Jako dyrektor daję szansę młodym, prężnym aktorom, którzy chcą się zmierzyć z tą trudną materią, jaką jest zawód reżysera.

Spektakl utrzymany został w konwencji komedii dell’arte. – To jeden z naszych hitów teatralnych – zachęcił Robert Czechowski.

Więcej o Lubuskim Lecie Teatralnym na portalu wZielonej.pl. Tam cała rozmowa z dyrektorem Lubuskiego Teatru.

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: