SPORT:ZIELONA GÓRA:

Przed rokiem dopadła ich zima! Jak będzie teraz? 30 marca Galant Race

Trwają przygotowania do drugiej edycji charytatywnego biegu Galant Race. Zmagania odbędą się w ostatnią sobotę tego miesiąca – 30 marca.

Jutro zaś oficjalny trening przed biegiem, który będzie połączony z prezentacją nowej trasy. Szczegóły przybliża Maciej Adamczak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektronik”, jeden z organizatorów biegu.

Serdecznie zapraszamy o 12:30. Jest wydarzenie na Facebooku podpięte pod Galant Race, można nas odszukać i zobaczyć, gdzie jutro nas szukać na starcie. Tempo będzie zróżnicowane, ale będziemy chcieli dopasować się do tych osób, które nie biegają zbyt szybko. Po to, żeby to była przyjemność, a nie smutna konieczność odbębnienia sobotniego treningu.Maciej Adamczak

W ubiegłym roku pieniądze zebrane z biegu zostały przekazane na leczenie Marcina Galanta. Teraz bieg uczci pamięć jego ojca – Piotra, byłego koszykarza Zastalu, trenera i nauczyciela akademickiego. Rywalizacja też będzie mieć charakter pomocowy.

Będziemy dalej w ramach Galant Race zbierać pieniądze na absolwenta naszej szkoły, który na początku tego roku szkolnego doznał złamania kręgosłupa, w wyniku wypadku samochodowego. Chcemy pomóc mu finansowo, pod kątem zakupu sprzętu specjalistycznego, ale także dać mu taki zastrzyk pozytywnej energii. Mimo, że nie jest już naszym uczniem, to nasze środowisko nie zapomina o uczniach, absolwentach czy były pracownikach.Maciej Adamczak

Zapisy na bieg prowadzone są tutaj. Bieg główny odbędzie się na dystansie 7 km. Jutrzejszy trening zaś rozpocznie się o 12:30. Zbiórka w Parku Braniborskim.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00