PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Przed nami derby na Chynów Arenie! „Nie będziemy stosować obrony Częstochowy”

W Jako klasie okręgowej czekają nas jutro derby miasta. I to na wyremontowanej Chynów Arenie! TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra wraca do domu i od razu zmierzy się z rywalem zza miedzy.

Przeciwnikiem trenerów Macieja Wysockiego i Grzegorza Dacewicza będzie Zorza Ochla. Podopieczni Michała Grzelczyka przyjadą bardzo zmobilizowani, bo przed tygodniem w domowym meczu z beniaminkiem, Moczynianką Moczyń niespodziewanie przegrali 0:1. Chynowianka zremisowała w Szprotawie ze Sprotavią 1:1.

Wolelibyśmy, żeby Zorza przyjechała jednak do nas z kompletem punktów. Spodziewamy się, że Zorza będzie rozdrażniona i chcąca udowodnić wszystkim, że jest piątą siłą okręgówki. Bardzo fajny zespół, naszpikowany chłopakami z Zielonej Góry, grająca jak Lechia. Ciężki mecz przed nami, ale nie napinamy się. Będziemy chcieli narzucić swój styl gry, nie chcemy stosować obrony Częstochowy. Chcemy grać otwarty futbol i chcemy, żeby ta nasza gra cieszyła oko.

Derby na wyremontowanym stadionie zapowiadają się bardzo ciekawie. Co się zmieniło na obiekcie?

Po roku banicji Chynowianka wraca na Chynów Arenę. Płyta zmodernizowana, nieco poszerzona, ale nie jest to jeszcze lotnisko, na którym można rozwinąć skrzydła.Maciej Wysocki, trener Chynowianki
Cały czas się zmienia. Powstała wiata, gdzie zawodnicy i kibice będą mogli zrobić słynną analizę pomeczową. Plany dalsze zakładają dostosowanie dalsze boiska do potrzeb okręgówki.Grzegorz Dacewicz, II trener Chynowianki

Maciej Wysocki i Grzegorz Dacewicz byli gośćmi Piłkarskiej Zielonej Góry. Program do zobaczenia na wZielonej.pl. Pierwszy gwizdek na Chynów Arenie jutro o 16:00.

Poniżej cała rozpiska piłkarskiego weekendu z udziałem naszych drużyn:

sobota

  1. kolejka III ligi:

Piast Żmigród – Lechia Zielona Góra 15:00

  1. kolejka Jako IV ligi:

Lechia II Zielona Góra – Polonia Słubice 17:00

  1. kolejka Jako klasy okręgowej:

Chynowianka – Zorza Ochla 16:00

  1. kolejka Keeza Klasy A:

Ikar Zawada – Czarni Rudno 17:00

Sparta Łężyca – GKS Siedlisko 17:00

niedziela

  1. kolejka Keeza Klasy A:

Fadom Nowogród Bobrzański – Drzonkowianka 17:00

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00