HOTZIELONA GÓRA:

Przebudowa schroniska dla zwierząt bezdomnych jeszcze w tym roku [WIDEO]

To już pewne – schronisko dla zwierząt bezdomnych doczeka się remontu i dobudowania nowych obiektów. Kilka dni temu podpisana została umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej. W planach jest między innymi nowe ogrodzenie oraz bawialnia.

Radny Paweł Wysocki ma nadzieję, że pierwsze efekty prac przy ulicy Szwajcarskiej będą widoczne jeszcze w tym roku.

Myślę, że będzie trzeba to robić etapowo. Nie można tam wjechać nagle z buldożerami i zamknąć schroniska na kilka miesięcy. Zwierzaki przez cały czas muszą mieć jak najlepsze warunki. Mam nadzieję, że budynek dla psów zostanie wybudowany jeszcze w tym roku. Lub na początku przyszłego. 

O modernizacji schroniska mówi się od wielu lat. W między czasie pojawił się także pomysł przeniesienia instytucji. Ostatecznie zapadła jednak decyzja o remoncie dotychczasowej siedziby. Jego przeprowadzenie to nie tylko poprawa warunków dla zwierząt, ale też obniżenie kosztów utrzymania placówki. Mówi Sylwia Zając, kierownik schroniska dla zwierząt bezdomnych w Zielonej Górze.

Zmienione zostanie praktycznie wszystko. Pozbędziemy się chociażby tych zewnętrznych kojców. Zwierzaki nie będą już żyć w klatkach i boksach, a w ogrzewanych pomieszczeniach. Dadzą one namiastkę normalnego domu. Ponadto będziemy mieli budynek piętrowy, który będzie przypominał blok. Nauczymy ich chodzenia po schodach i życia na balkonie. 

Okazuje się, że wszystkie te umiejętności są największymi przeszkodami podczas adaptacji zwierząt w nowych domach. Tylko w tym roku na modernizację schroniska przy Szwajcarskiej magistrat zamierza przeznaczyć 5 milionów złotych. Drugie tyle ma zostać przekazane na ten cel w roku 2023.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X