ZIELONA GÓRA:

Protest i rozdawanie sadzonek – Partia Razem pod ratuszem

W czwartek (30 marca) Partia Razem będzie protestować pod zielonogórskim ratuszem, przeciw ustawie dotyczącej wycinki drzew oraz nowelizacjom w ochronie przyrody. Akcja połączona będzie z rozdawaniem sadzonek.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia – Będziemy rozdawać sadzonki drzew, przemawiać i protestować oraz namawiać mieszkanki i mieszkańców Zielonej Góry do sadzenia drzew. Nie jest to pierwsza akcja tego typu, ponieważ w ubiegłym tygodniu drzewa sadziła Platforma Obywatelska. To oznacza, że niektóre partie polityczne z Zielonej Góry mają wiele zastrzeżeń do ustawy ministra środowiska – Jana Szyszko.

Partia Razem zwraca również uwagę na planowane nowelizacje i powołuje się na ujawnione przez Greenpeace dokumenty – z których wynika, że Ministerstwo Środowiska przygotowuje nowelizacje trzech ustaw: Ustawy o ochronie Przyrody, ustawy Prawo ochrony środowiska oraz Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko – informują organizatorzy protestu.

Jakie są żądania? Jedno – ŻĄDAMY DYMISJI MINISTRA SZYSZKO I ODSTĄPIENIA OD PLANOWANYCH NOWELIZACJI W OCHRONIE PRZYRODY!

Protest Partii Razem, połączony z rozdawaniem sadzonek, odbędzie się w czwartek, 30 marca pod zielonogórskim ratuszem, o godzinie 16:00.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: