ZIELONA GÓRA:

Protest pracowników salowych z Ciborza

Salowe ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych  w Ciborzu wciąż walczą o swoje prawa. Tym razem protest przeniósł się pod mury Urzędu Marszałkowskiego. W tym samym czasie prowadzone były również rozmowy pomiędzy związkowcami a Zarządem Województwa Lubuskiego. 

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim było kontynuacją wcześniejszych negocjacji, które nie przyniosły żadnych efektów. Tym razem, obu stronom konfliktu, udało się dojść do wstępnego porozumienia. Już dziś mają się odbyć rozmowy pomiędzy związkowcami a szpitalem. Ich celem będzie zweryfikowanie, czy wstępnie obliczona kwota 280 tysięcy wystarczy na spełnienie żądań pracowników salowych z Ciborza. Przypomnijmy – walczą oni między innymi o najniższą krajową.

Na chwilę obecną mamy 2,506. Co nas nie zadowala. Walczymy też o wyrównanie zaświadczenia covidowskiego, które według nas było niesprawiedliwe. Niesprawiedliwy nastąpił podział – 83%. Gdzie my dostałyśmy najmniej, a najwięcej robimy przy pacjentach.

Podczas piątkowych obrad ustalono również, że zespół roboczy przygotuje protokół uzgodnień w ramach sporu zbiorowego. Dokument zostanie następnie przesłany do Zarządu Województwa Lubuskiego.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: