ZIELONA GÓRA:

Problem z nauką online? Stowarzyszenie „Kolorowy Chynów” udostępni laptopa

Spontanicznych akcji pomocowych w naszym mieście nie brakuje. Jedną z nich jest inicjatywa stowarzyszenia „Kolorowy Chynów” – „Udostępnij laptopa”. Polega na tym, że każdy z nas, kto ma zbędny, ale sprawny sprzęt, może go wypożyczyć. Przyda się on uczniom, którzy dzięki temu będą mogli uczyć się zdalnie.

Zanim laptopy będą wypożyczone, członkowie stowarzyszenia odpowiednio je przygotowują. Czyszczą urządzenia i instalują potrzebne oprogramowanie.

Z tego, co wiem, to zgłoszenia są. Wręcz automatycznie od samego początku zaczęły się zgłaszać osoby. Oczywiście problem jest zawsze z popytem i podażą – żeby dopasować ilość, bo może być taka sytuacja, że będzie więcej zgłaszających aniżeli sprzętu do oddania. Do mnie też zgłaszają się mieszkańcy poprzez media społecznościowe i to nie z Chynowa, ale z innych części miasta i pytają, czy oni też mogą z laptopa skorzystać. Więc oczywiście odsyłam na stronę stowarzyszenia.Zbigniew Binek, radny miasta Zielona Góra

Akcja może budzić wątpliwości, czy np. osoba, która potrzebuje laptopa, odda później sprzęt. Dlatego między darczyńcą a potrzebującym będzie zawarta umowa.

Czyli ten, który ofiarowuje na dany czas, deklaruje, że to jest jego laptop i przekazuje drugiej osobie, a ta druga osoba zobowiązuje się oddać. Zawsze niestety trochę tej biurokracji musi być, ale sama akcja chyba jest jak najbardziej trafiona.Zbigniew Binek

Aby wypożyczyć swojego laptopa uczniowi, należy skontaktować się ze stowarzyszeniem „Kolorowy Chynów” na Facebooku.

Jeśli zainteresowanie akcją będzie duże – i ze strony potrzebujących, i tych, którzy chcą pomóc – stowarzyszenie będzie jedynie pośredniczyć w dostarczeniu laptopów. Zwiększy to bezpieczeństwo uczestników inicjatywy.

Zobacz więcej
Back to top button
X