ZIELONA GÓRA:

Prezydent: w sprawie amfiteatru abdykuję

– Niech nie gadają, tylko niech się wezmą do roboty – apeluje do radnych Koalicji Obywatelskiej Janusz Kubicki. W audycji Prezydent na 96 FM sporo miejsca znów zajął amfiteatr.

Radni Koalicji Obywatelskiej nie zgadzają się na budowę w miejscu istniejącego amfiteatru hali widowiskowo-konferencyjnej. Na dowód pokazują podpisy zwolenników pozostawienia tego miejsca w obecnej formie. Proponują remont. Janusz Kubicki odpowiada: – Zgoda! Niech tak będzie.

Naprawdę, z bólem serca, bo twierdzę, że wszystko wyjdzie w tym kierunku, że to ja miałem rację, tylko że Polak będzie mądry po szkodzie. Niech panowie zrobią remont amfiteatru, niech zaplanują te dziesiątki koncertów, niech je zorganizują. Ja nie będę im przeszkadzał, wręcz przeciwnie. Obiecuję, że kupię na pierwsze dziesięć imprez, które zrobią bilety. Pod warunkiem, że nie będą one po 10 tys. zł, tylko w normalnych kwotach. I chętnie na nie pójdę. To prawda, abdykowałem w zakresie amfiteatru. Mają pełną moją deklarację, że nie będę w niczym przeszkadzał. Jeżeli będą oczekiwali mojej pomocy, to chętnie pomogę, ale to oni będą odpowiedzialni za to, co robią.Janusz Kubicki

Gospodarz miasta uważa, że kolejny raz politycy Platformy Obywatelskiej doprowadzają do sytuacji, że w miejscu Wzgórz Piastowskich inwestycja nie dojdzie do skutku.

Jeżeli ja, ich zdaniem, mogę zrobić to tylko źle, niech zrobią coś raz, a dobrze. Tylko niech nie gadają, a wezmą się do roboty. Ile minęło od pierwszej rozmowy z tym zakresie? Będzie z miesiąc albo i ponad. To też jest drugi raz, kiedy PO ma wątpliwości, czy warto coś tam robić. Chcieliśmy zrobić na Górce Tatrzańskiej igelit, chcieliśmy zrobić lodowisko zadaszone. Platforma wtedy powiedziała stop. Teraz też mówią naszym pomysłom stop, a ja mówię: dobra, ok. Ja się nie chcę upierać. Mówicie, że są pieniądze i wiecie, jak je załatwić. Ja nie do końca wiem, ale trudno. Wiedzą lepiej.Janusz Kubicki

Cały program nie tylko o amfiteatrze do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. Pytania do władz miasta możecie nadsyłać przez cały tydzień na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: