ZIELONA GÓRA:

Prezydent: remont wydziału komunikacji nie ma sensu

Co miasto zamierza zrobić z wydziałem komunikacji? To pytanie powraca w audycji Prezydent na 96 FM regularnie. – Remont w obecnym miejscu nie ma najmniejszego sensu – powiedział na antenie Radia Index Janusz Kubicki.

Prezydent przyznał, że miasto musi znaleźć nową siedzibę, która będzie spełniać rosnące cały czas potrzeby kierowców.

Większość z miast ma problem, zmieniły się przepisy, które nałożyły pewne obowiązki. Mamy dodatkową robotę jako urząd. Nie da rady w tym miejscu zrobić czegokolwiek, remont nie ma najmniejszego sensu. To, co byśmy zrobili, pozwoliłoby tylko odsunąć problem na 1,5 roku.Janusz Kubicki

Kolejki w wydziale komunikacji to efekt m.in. zmian w prawie. Od stycznia kierowcy mają miesiąc na rejestrację samochodu lub poinformowanie o jego kupnie bądź sprzedaży.

Gospodarz Zielonej Góry wskazał też na inny problem Urzędu Miasta – rozlokowanie jednostek urzędu w różnych miejscach Zielonej Góry.

Czeka nas rozmowa, co robimy z Urzędem Miasta, bo mamy go w kilkunastu miejscach. Jest problem na Sienkiewicza, mamy urząd przy Grottgera, w ratuszu, przy Dąbrowskiego, Podgórnej, Zjednoczenia, Westerplatte, Długiej, a nadal nie wiem, czy wszystkie miejsca wymieniłem. Ludzie krążą po urzędach, więc czeka nas otwarta dyskusja, co dalej. Wynajmujemy? Kupujemy? Budujemy swój własny obiekt? Nie uciekniemy od tego, to tylko odsuwanie problemu.Janusz Kubicki

Program Prezydent na 96 FM na portalu wZielonej.pl. Czekamy na wasze pytania do władz miasta. Piszcie je na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: