ZIELONA GÓRA:

Prezydent: podwyżki muszą być

– To nie będzie proste, ale nastąpi już w nowym roku – mówi o rozmowach w sprawie podwyżek dla pracowników miejskich spółek Janusz Kubicki. Włodarz miasta przyznał w audycji Prezydent na 96 FM, że wzrost płac jest niezbędny.

– Podwyżki od 1 stycznia będą na pewno – zaznaczył prezydent Zielonej Góry.

Jest tylko kwestia, jak szybko uda nam się dojść do porozumienia, jaka będzie ich wysokość. Czasami te negocjacje z pracownikami miejskich jednostek trwają tydzień, a potrafiły kiedyś trwać 3 miesiące. Zawsze jest jedna prosta – obowiązują od 1 stycznia, jeżeli umówimy się i dogadamy w marcu, to podwyżki będą ze wsteczną datą.Janusz Kubicki

Prezydent nie ma wątpliwości, że podwyżki są niezbędne. Skoro w gospodarce płace poszły w górę, to i w sferze budżetowej zarobki również muszą być większe.

Tutaj będzie tylko kwestia, jak to wszystko pogodzić. Oczekiwania z możliwościami finansowymi państwa, a w tym przypadku miasta. Policjanci wywalczyli podwyżki, teraz kolejna grupa nauczyciele. Mówi się już o weterynarzach, w międzyczasie pracownicy sądów. Jest to normalne, jeżeli poszły płace w gospodarce, to budżet też oczekuje wsparcia i tu nie ma żadnej dyskusji.Janusz Kubicki

Więcej w audycji Prezydent na 96 FM. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W audycji m.in. o przyszłorocznym budżecie miasta, sylwestrowych fajerwerkach, a także o pokoju, który CBA zajmuje w… Urzędzie Miasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: