ZIELONA GÓRA:

Prezydent: Płace polityków? Powinniśmy przebudować cały system

– Uposażenie dla polityków mogłoby być wyższe, gdyby… było ich mniej – to opinia prezydenta Janusza Kubickiego w sprawie głośnych ostatnio podwyżek dla m.in. przedstawicieli polskiego parlamentu i ministrów.

Przypomnijmy, spora część posłów poparła podwyżki. Senat propozycję podwyżek jednak odrzucił i zdaniem polityków partii rządzącej, ustawa w Sejmie nie będzie już procedowana.

Oburzenie społeczne było jednak duże, jeden ze słuchaczy Radia Index o podwyżki dla polityków pytał też w audycji Prezydent na 96 FM Janusza Kubickiego.

Mamy 460 posłów, 100 senatorów, 60 eurodeputowanych. Może warto zostawić 100-150 osób i w tym momencie nie będzie problemu podwyżek, bo zaoszczędzimy dziesiątki milionów złotych, dzięki temu nawet będziemy mogli podwyższyć wynagrodzenia parlamentarzystów. Pan, który zadał to pytanie myślę, że nie jest w stanie wymienić wszystkich 12 posłów z naszego województwa. To skoro my ich wszystkich nie znamy, to pytanie czy aż tylu ich potrzeba.

Prezydent Zielonej Górze jest zdania, że w Polsce powinna odbyć się duża dyskusja na temat całej, mocno rozbudowanej administracji publicznej.

Czy jest potrzeba aż tylu powiatów, samorządów, radnych. Może trzeba to pozmniejszać i zacząć oszczędzać. Ja jestem przekonany, że mamy za dużo wszystkich szczebli, osób, które kosztują system, a które nie generują tego, czego byśmy oczekiwali. Oczywiście, to jest taki temat, że o podwyżkach zawsze się ciężko rozmawiać, zwłaszcza do polityków, dla jakiejkolwiek grupy. Każdy każdemu zagląda chętnie w portfel, a nasze portfele są otwarte.

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Piszcie do nas. Piszcie też pytania do władz miasta: Prezydent@wZielonej.pl. Zadamy je w kolejnej audycji programu w środę o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: