HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Prezydent: Odrę musimy wyczyścić wszyscy razem

– Woda w kranach jest zdatna do picia – podkreślał dziś na antenie Radia Index Janusz Kubicki, który był gościem audycji Prezydent na 96 FM. Odra to temat numer jeden w wielu samorządach, także w Zielonej Górze.

Włodarz stwierdził, że przekazuje tylko sprawdzone informacje, a do takich należy zaliczyć stan wody w mieście.

Ja nie mam żadnych informacji, które mógłbym przekazywać, które byłyby w stu procentach wiarygodne. Troszkę dezinformacji też mieliśmy i ona też dobrze nie wpływa na mieszkańców. Z naszą wodą wszystko jest w porządku i tego pilnujemy oraz dbamy. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli z tym problem i o tym nie informowali. Widzimy jednak, że nikt nie jest w stanie stwierdzić, co się stało z Odrą.

Dyskusja polityczna wokół Odry też trwa w najlepsze. Rządzący część pretensji formułują pod adresem samorządów i odwrotnie. Prezydent stwierdził, że informacje były przekazane zbyt późno.

Chciałbym, żeby w tej chwili zrobić jedną rzecz: po pierwsze wyczyścić Odrę. To musimy zrobić jak najszybciej i wszyscy razem, nie patrząc przez pryzmat polityki. Po drugie: wyjaśnić i wyciągnąć konsekwencje. Mam nadzieję, że te dwie dymisje nie były ostatnimi w tej układance.

Cały program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X