ZIELONA GÓRA:

Prezydent: ochrona nie może odpowiadać za sytuacje niebezpieczne. To dyskwalifikacja dla lokalu!

Dyskoteka X-Demon bez alkoholu? Pytamy my i pyta prezydent Zielonej Góry w nawiązaniu do niedawnych wydarzeń w lokalu.

Przypomnijmy, niedawno doszło tam do pobicia uczestników zabawy pochodzących z Głogowa, a to jedno z wielu zdarzeń w tym miejscu. W efekcie policja złożyła wniosek do władz miasta o cofnięcie koncesji.

W ubiegłym roku, w innym lokalu, na deptaku doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przemocy dopuściła się ochrona. Po tym wydarzeniu w mieście odbyły się spotkania z właścicielami lokali.

Odbyły się spotkania z właścicielami, szkolenia dla nich, które były przez nas prowadzone. Miało to poprawić sytuację. Znowu doszło do niebezpiecznego zdarzenia w X-Demonie. Wpłynął wniosek policji, czekamy na pozostałe dokumenty. Będziemy chcieli rozmawiać z właścicielami klubu. Nie wiem, czy nie rozpoczniemy procedury. Muszę sprawdzić wszystkie dokumenty, związane z odbiorem pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Nie może być tak, że przed klubami jest niebezpiecznie. Ja twierdzę, że Zielona Góra jest miastem bezpiecznym.Janusz Kubicki

Bezpieczeństwo, zdaniem prezydenta miasta, z pewnością poprawi też nowy system monitoringu, gdy zacznie działać w maju tego roku. Co jeszcze można zrobić, aby w okolicach klubów było bezpieczniej? Jak podkreślił gospodarz Zielonej Góry, sytuacje, w których w roli agresora występują ochroniarze są niedopuszczalne.

Nie jestem zwolennikiem zamykania wszystkich lokali. Łatwo jest zamknąć, a to do niczego nie prowadzi. Na pewno musimy coś z tym fantem zrobić. Ja sobie nie wyobrażam, żeby ochrona była odpowiedzialna za sytuacje niebezpieczne. Z tego, co mi wiadomo, zawiniła tam ochrona. To jest nie do przyjęcia. To jest dyskwalifikujące lokal z rynku dla mnie.Janusz Kubicki

Prezydent pyta o zdanie mieszkańców w tej sprawie na Facebooku:

Pytamy was również my. Piszcie do nas na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: