ZIELONA GÓRA:

Prezydent o przestępcach seksualnych: „warto byłoby wrócić do kary śmierci”

Rejestr przestępców seksualnych budzi w Polsce niemałe emocje. Nie inaczej jest w Lubuskiem i Zielonej Górze. Ogólnodostępna część wykazu zawiera bowiem informację o miejscu pobytu sprawców. Pytanie o listę pojawiło się również w audycji Prezydent na 96 FM.

Słuchacz zapytał: Co Pan sądzi o rejestrze przestępców seksualnych? Są tam także osoby z naszego miasta. Oto odpowiedź Janusza Kubickiego:

Nie patrzyłem w ten rejestr, nie byłem tym zainteresowany. Natomiast wolałbym, żeby osoby, które są potencjalnym zagrożeniem, podlegały ustawowo obowiązkowi jakiegoś monitoringu. I jeśli jest to możliwe, leczenia, bo przestępstwa seksualne to największe zło. Zawsze jestem wstrząśnięty takimi rzeczami, jeśli dotyczy to dzieci, to tym bardziej. Mam bardzo radykalne poglądy, jeśli chodzi o karanie takich osób. Myślę, że warto byłoby kiedyś wrócić do kary śmierci.Janusz Kubicki

Więcej w powyższym zapisie audycji. Program Prezydent na 96 FM w każdą środę o godzinie 12:30. Pytania można zadawać co tydzień na Facebooku Akademickiego Radia Index i mailowo: prezydent@wzielonej.pl. 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X