ZIELONA GÓRA:

Prezydent o pomniku Huszczy: popełniliśmy jeden błąd

– Musimy ten błąd szybko naprawić – tak o braku biogramu Andrzeja Huszczy obok pomnika mówi prezydent Janusz Kubicki. Jednocześnie gospodarz miasta odniósł się do lokalizacji postumentu legendarnego żużlowca Falubazu.

Pomnik „niezniszczalnego i niezatapialnego” stanął obok Lubuskiego Teatru na deptaku i został entuzjastycznie odebrany przez mieszkańców. W audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki przyznał, że obok wizerunku żużlowca powinna być też notka biograficzna.

My zielonogórzanie wiemy, kto to jest Andrzej Huszcza, czego dokonał i jakim jest człowiekiem, ale przyjezdni tego nie wiedzą. To jest przykład tego, że jak coś się robi w tym mieście i tu się żyje, to czasami się czegoś nie zauważy. Ostatnio spotkałem pana Andrzeja i rozmawialiśmy o tablicy, na której będą osiągnięcia i jego życiorys.Janusz Kubicki

Pierwotnie Huszcza miał stanąć na rondzie przy zjeździe do Raculi. Wszystko wskazuje na to, że pozostanie jednak na deptaku.

Sonda jest u mnie na profilu facebookowym, nie pamiętam, jaki jest wynik, ale ok. 70% mieszkańców mówi, że ma zostać na deptaku, a wypowiedziało się ponad tysiąc osób, czyli dość duża grupa. Myślę, że taka forma komunikacji jest też dobra i to mieszkańcy mają prawo decydować.Janusz Kubicki

Prezydent na 96 FM w każdą środę o 12:30. Pytania piszcie na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: