ZIELONA GÓRA:

Prezydent Kubicki o koronawirusie: „politycy czasem podkręcają atmosferę”

– Trochę walczymy z tą chorobą tak, jakbyśmy chcieli czołgiem rozjechać mysz – tak o COVID-19 mówił Janusz Kubicki w audycji Prezydent na 96 FM. W ogólnopolskich mediach szeroko komentowany był tekst o „koronaściemie”, który prezydent opublikował na portalu społecznościowym. Opinie na temat słów Janusza Kubickiego są podzielone – jedni internauci uważają, że przekazuje prawdę o koronawirusie, drudzy mówią o tym, że wierzy teoriom spiskowym.

Prezydent pozostaje przy stanowisku, że w sprawie wirusa i COVID-19 nie należy ulegać panice. Zarzuca też niekonsekwentne postępowanie m.in. byłemu ministrowi zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu.

Przecież zaraz po tym, jak przestał być ministrem, pojechał do Hiszpanii. A przecież zdaje się, że my zamykamy możliwość latania do tego kraju. Więc osoba, która była w oku cyklonu, która ma pełnię wiedzy, nie boi się podróżować. Z drugiej strony, prezydent Trzaskowski – to samo: nie bał się pojechać przez pół Europy i spędzić wakacji w Chorwacji, na zatłoczonych plażach, a mówi, że zastanawia się, czy dzieci powinny pójść do szkoły. Gdzieś ci politycy czasami podkręcają tę atmosferę. Niepotrzebnie, bo jeżeli mówią, że jest tak źle, to przecież nie powinni tego robić.

Część komentatorów zwraca prezydentowi uwagę, że kwestię wirusa powinien pozostawić specjalistom. – Proponuję zająć się sprawami, do których wybrali Pana mieszkańcy. (…) Może i jest Pan dobrym Prezydentem, ale jak widać zdrowego rozsądku Panu brakuje – to jedna z wypowiedzi pod postem Janusza Kubickiego sprzed tygodnia. Prezydent uważa natomiast, że koronawirus i COVID-19 nie jest tak wielkim zagrożeniem, jak jest to przedstawiane.

Grypa jest śmiertelnym wirusem czy nie? Na powikłania pogrypowe ludzie umierają – tak czy nie? W związku z tym rozumiem, że jak przyjdzie grypa, też wszystko pozamykamy? Jest wiele chorób, które są śmiertelne, zaraźliwe, na które ludzie umierają. Każda śmierć jest wielką tragedią i naprawdę tego nie lekceważę. Ale jeżeli czytam statystyki, w których jest napisane, że na przykład 94-letnia osoba umarła na COVID, to przyznam się szczerze, że nie COVID moim zdaniem był tym elementem, który spowodował tragedię, czyli śmierć tej osoby.

 

 

Całość wypowiedzi prezydenta na temat koronawirusa znajdziecie w ostatniej audycji Prezydent na 96 FM.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: