PIŁKA NOŻNA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Prezydent: Mecz Lechia-Legia obejrzy 5 tys. kibiców! [WIDEO]

Mecz Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski będzie imprezą masową. Informację potwierdził w sobotni wieczór, podczas Balu Mistrzów Sportu w hali CRS Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Przygotowania do tego spotkania rozpoczęły się niemal od razu po wylosowaniu stołecznego zespołu. Na stadionie przy ul. Sulechowskiej stanęła m.in. tymczasowa trybuna na 1 tys. 200 osób. Najwięcej rozmów i wątpliwości dotyczyło jednak bezpieczeństwa. W mijającym tygodniu odbyły się dwie lustracje z udział służb. Po opinii policji, a ta – jak usłyszeliśmy – była negatywna, ostateczna decyzja i tak należała do włodarza miasta. Janusz Kubicki zapala zielone światło.

Impreza będzie dla pięciu tysięcy osób. To wielki sukces dla Lechii, która będzie mogła w tak zaszczytnym momencie podjąć Legię Warszawa. Tego trzeba pogratulować. Jest nowa trybuna, nowy monitoring, nowe ogrodzenie. Duży wysiłek organizacyjny ze strony miasta i klubu, ale wierzę w to, że piłkarze odwzajemnią się znakomitym widowiskiem na murawie.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego o 13:00. Legia to dziewiętnastokrotny zdobywca Pucharu Polski. Lechia w w tych rozgrywkach dotarła najdalej od sezonu 1986/1987, kiedy też grała w 1/4 finału.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00