PIŁKA NOŻNA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Prezydent liczy, że mecz Lechii z Legią będzie imprezą masową

Co z meczem Lechia-Legia? Wiadomo, że ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 28 lutego o 13:00 w Zielonej Górze, ale nadal nie wiadomo, ilu kibiców wejdzie na stadion przy ul. Sulechowskiej.

Za nami pierwsza lustracja obiektu z udziałem służb, która odbyła się w poniedziałek. Jutro planowana jest kolejna, a dziś w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki mówił o perspektywie miasta na to wydarzenie. Włodarz przyznaje, że pod uwagę były brane różne warianty.

Nawet wariant taki, żeby mecz odbył się na stadionie przy Wrocławskiej, ale nikt nie chciał się podjąć wybudowania tymczasowej murawy, na jeden mecz. Wybudowaliśmy dodatkową trybunę przy ul. Sulechowskiej. Powstały nowe elementy związane z zabezpieczeniem – monitoring, płoty, nowe wejścia i wyjścia. To jest zainstalowane na moment tego meczu. Swoje opinie wyrażali już strażacy, sanepid, policja. Po kolejnej wizycie, która jest jutro, wystawią swoją opinię.

Prezydent jest optymistą, choć oficjalnej decyzji w tej sprawie należy się spodziewać dopiero w przyszłym tygodniu, czyli tygodniu poprzedzającym już mecz Lechii z Legią.

Myślę, że mecz odbędzie się przy większej liczbie osób. Będziemy wymagali pełnej identyfikacji. Myślę, że ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu. Ja w spotkaniach nie uczestniczę, ale kibicuję i pomagamy klubowi, żeby mecz mogło obejrzeć więcej osób niż zwykle.

Cały program na portalu wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00